Microsoft zrezygnuje z jednego typu aktualizacji dla Windows 10

Windows 10 obecnie otrzymuje poprzez Windows Update trzy typy aktualizacji. Gigant z Redmond doszedł jednak do wniosku, że czas najwyższy porzucić jedną z nich. Na początku przyszłego roku okienka nie będą już uaktualniane patchami delta. To oznacza, że użytkownicy Windows 10 będą dostawać już tylko zbiorcze i ekspresowe aktualizacje.
Microsoft obecnie udostępnia użytkownikom Windows 10 trzy typy aktualizacji. Są to zbiorcze uaktualnienia, które najczęściej wydawane są w ramach Patch Tuesday (ale nierzadko też poza terminarzem), aktualizacje ekspresowe i patche delta. Gigant z Redmond planuje zrezygnować z tych ostatnich.
Microsoft na oficjalnym blogu przekazał, że rezygnuje z aktualizacji delta dla Windows 10. Nie nastąpi to jednak na dniach, a dopiero za kilka miesięcy. Dokładnie w lutym 2019 roku, gdy dystrybucja takich patchy zostanie całkowicie wstrzymana. To oznacza, że użytkownicy okienek będą dostawać tylko zbiorcze aktualizacje i te ekspresowe.
Pewnie jednak zastanawiacie się nad tym, czym są wspomniane aktualizacje delta? Stworzono je, aby dostarczać mniejsze łatki tym komputerom, które nie są bezpośrednio połączone z Windows Update. Miały więc być taką alternatywą dla uaktualnień ekspresowych. Te ostatnie jednak z czasem tak zmodyfikowano, aby były dostępne szerzej.
Microsoft twierdzi, że dla typowych użytkowników komputerów z Windows 10 to w zasadzie żadna zmiana. Docenią ją jednak administratorzy. Tymczasem jeśli wy ciągle jesteście na etapie planowania przesiadki na Windows 10, to pamiętajcie, że nowe okienka znajdziecie w sklepach w opcji Home, jak i Pro.L14S4A01 Lenovo V4000 Y50C Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
L14M4P23 Lenovo Y700-17iSK Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
42N1403 ASUS A42LM93 G751J-BHI7T25 GFX71JY4710 88WH Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
BC-3S Nokia Lumia 2520 Wifi/4G Windows Tablet Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
FX30 Motorola XT1575 Moto X Pure Edition / Moto X Style Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
WDXOR Dell Inspiron 15 5568 13 7368 seria Bateria pasuje do następujących modeli laptopów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuł i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *