Microsoft zamierza wynajmować komputery z Windows 10

Microsoft wpadł na nowy pomysł i zamierza wynajmować komputery z preinstalowanym systemem Windows 10. Klienci biznesowi będą mogli w ramach miesięcznej opłaty wypożyczyć takie urządzenie na własny użytek. Projekt ukrywa się pod nazwą Microsoft Managed Desktop i już wkrótce ma zostać ogłoszony.
Gigant z Redmond przygotowuje się do ogłoszenia nowej strategii przygotowanej pod kątem firm o nazwie Microsoft Managed Desktop. Mary Jo Foley, znana obserwatorka i autorka książek poświęconych produktom Microsoftu, uzyskała dostęp do informacji związanych z tym projektem. Czego możemy się spodziewać?
W ramach Microsoft Managed Desktop gigant z Redmond ma zamiar oferować gotowe urządzenia z preinstalowanym systemem Windows 10. Oprogramowanie będzie odpowiednio przygotowane pod kątem wymagań klienta. Dzierżawa urządzenia ma odbywać się w ramach miesięcznej opłaty. Jej wysokość nie jest znana.
Jest to też o tyle istotne, że wielu administratorów firm nie jest zadowolonych z udostępnianych co pół roku dużych aktualizacji dla Windows 10. W środowiskach firmowych bywają one bardzo problematyczne. Jak dobrze wiemy, April 2018 Update, czyli ostatnie uaktualnienie tego typu, okazało się być bardzo psotliwe. W ramach Microsoft Managed Desktop problemy mają nie występować.
Na razie nie wiadomo, czy gigant z Redmond umożliwi dostęp do programu Microsoft Managed Desktop także partnerom OEM. Możliwe, że będzie to rozwiązanie na wyłączność. Microsoft nie skomentował tych plotek. Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Tymczasem jeśli wy jesteście dopiero na etapie planowania przesiadki na Windows 10, to pamiętajcie, że system w sklepach znajdziecie w opcjach Home oraz Pro.
Jeśli chcecie wydobyć możliwie jak najwięcej z Windows 10 na własnych komputerach, to sięgnijcie po książkę „Windows i tajniki rejestru„, gdzie znajdziecie naprawdę dużą dawkę wiedzy o ukrytych opcjach i ustawieniach w okienkach.A32N1405 ASUS N551 N751 G551 G771 GL551 GL771 Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
AA-PLVN8NP Samsung ATIV Book 8 Touch NP880Z5E-X01 Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
BAT-60122-003 Blackberry Priv STV100-2 Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
C31N1330 ASUS UX32LN-R4053H UX32LNR4053H UX32LN Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
P63NY Dell Latitude 7370 seria Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
FR463 NU209 U8735 Dell Perc 5i Perc 6i Poweredge 6850 Poweredge 6950 Bateria pasuje do następujących modeli laptopów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuł i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *